Badania słuchu

Badania słuchu

Badania słuchu

W naszym salonie oferujemy szeroki wybór subiektywnych i obiektywnych badań słuchu dla dzieci i osób dorosłych. Wszystkie badania są wykonywane przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, przy wykorzystaniu najwyższej jakości sprzętu diagnostycznego. Nie potrzebujesz skierowania od lekarza, by przebadać swój słuch i skorzystać z możliwości uzyskania konsultacji po badaniu. Najważniejsze jest dla nas zdrowie i satysfakcja Klienta. Dlatego w prosty i przyjazny sposób przeprowadzimy Cię przez procesy badania słuchu, doboru oraz dostrojenia. Poświęcimy Ci dokładnie tyle czasu, ile będziesz potrzebował. Podczas badań diagnostycznych ustalamy rodzaj niedosłuchu, z jakim mamy do czynienia lub wykrywamy przyczynę występowania u pacjenta szumów usznych. Jeżeli Twój stan zdrowia nie pozwala Ci na przyjazd do naszej placówki ? nic straconego. Specjalnie dla osób takich jak Ty przygotowaliśmy możliwość zamówienia wizyty domowej, w czasie której specjalista protetyk słuchu przeprowadzi wszystkie niezbędne badania słuchu i wystawi diagnozę. Zachęcamy również wszystkich rodziców do odwiedzenia naszej placówki razem z dzieckiem i skorzystania z usługi audiometrii dziecięcej. Jest to badanie słuchu wykorzystujące metodę tonalną i pozwalające na ustalenie skali problemu. Jeśli wada słuchu u Twojego dziecka będzie wymagała zastosowania specjalistycznego urządzenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Cennik

Jak przygotować pacjenta do badania ABR i ASSR

Aby wynik badania był w pełni miarodajny, badanie ABR wykonuje się we śnie lub w stanie czuwania. Aby zachować najlepsze warunki do badania, należy przygotować dziecko w następujący sposób: Dziecko powinno zgłosić się z czystymi przewodami słuchowymi (jeśli rodzic nie jest pewny czy w przewodach nie zalega woskowina może zgłosić się do nas “AMFON” w celu ocenyprzewodów słuchowych dziecka lub udać się do lekarza laryngologa).

Dzieci do lat 2:
– Dziecko musi być zdrowe bez: ostrej infekcji górnych dróg oddechowych, kaszlu, kataru, podwyższonej temperatury.
– Dziecko musi być zmęczone i senne oraz niekarmione przez 3 godziny przed badaniem! Nie można pozwolić dziecku spać przed badaniem przez około 5 godzin.
– Karmienie dziecka będzie możliwe po przygotowaniu dziecka do badania ABR przez technika. Po nakarmieniu można usypiać dziecko i przeprowadzić badanie ABR we śnie fizjologicznym.

Dzieci od 2 do 4 lat:
– Dziecko musi być zdrowe bez: ostrej infekcji górnych dróg oddechowych, kaszlu, podwyższonej emperatury.
– Dziecko musi być zmęczone i senne! Nie można pozwolić spać przed badaniem przez około 10 godzin.

Dzieci powyżej 4 roku życia:
– Dziecko powinno być badane w porze wieczorno-nocnej ? po godzinie 18:00.
– Dziecko musi być zdrowe bez: ostrej infekcji górnych dróg oddechowych, kaszlu, podwyższonej temperatury.
– Dziecko musi być zmęczone i senne! (Rodzice powinni obudzić dziecko około 5:00 i nie pozwolić mu zasnąć do samego badania w porze wieczornej).
Godziny wykonywania badania ABR ? w domu pacjenta Ustalane indywidualnie z rodzicami dziecka. Badanie powinno być wykonane we śnie fizjologicznym.
Godziny wykonywania badania ABR ? w oddziale

Ze względu na konieczność wykonania pomiaru we śnie fizjologicznym, badania ABR wykonywane są w godzinach wieczornych (18.00-23.00). Czas trwania badania razem z przygotowaniem wynosi 2 godziny.

Dowiedz się więcej